Kontakt: Petra Hejlová - 724 166 915 - asociaceps@email.cz

Červenec 2007

V Kolšově řádili Berounští

31. července 2007 v 12:51 | Kayas |  Výsledky
Kolšov - V předposledním závodě Hasičské stovky okresu Šumperk se mimořádně dařilo reprezentantům Moravského Berouna. V kategorii žen obsadili kompletní stupně vítězů, mezi muži narušil jejich nadvládu pouze Vlčnovský Vrablík.
Druhý ročník Kolšovské stovky zdramatizoval boj o celkové prvenství v seriálu SHOCK! Poháru 2007. V základním kole totiž zvítězila Bára Ludwigová z Moravského Berouna před domácí Veronikou Švubovou a vítězkou minulého závodu Radku Tomáškovou z Dolních Studének. Tím se po odečtu nejhoršího výsledku pořadí na špici průběžného hodnocení seriálu extrémně vyrovnalo.
Samotné vyřazovací boje přinesly opět několik překvapení. Nejlepší dvě dívky základního kola se utkaly až v boji o bronz a úspěšnější byla Bára Ludwigová, domácí Švubová skončila čtvrtá. Do finále se sítem vyřazovacích bojů prokousaly berounské Eliška Nováková a Markéta Zaoralová, která postupně vyřadila už ve čtvrtfinále Tomáškovou a v semifinále Švubovou. Samotné finále pro sebe rozhodla až v posledních metrech Nováková.
Mezi muži prosprintoval cílem nejrychleji Jiří Mareš za 16,39, druhé místo obsadil Jan Vrablík a triumf Moravského Berouna dokonal třetím místem Janis Michailidis. Čtvrté místo si z minulého týdne zopakoval Zdeněk Hlavinka. Stejné pořadí daly i vyřazovací běhy, pouze ve finále rozhodoval až fotofiniš a rozdíl pouhých 4 tisícin sekundy ve prospěch Jirky Mareše. Nejlepší závodníci ze Šumperka - Lukáš Dvořák a Petr Švub skončili už ve čtvrtfinále, o kolo dříve už se loučil průběžně druhý Roman Kamler

SHOCK! Pohár pokračuje v neděli 29.července v Kolšově

25. července 2007 v 15:14 Kalendář
V neděli 29. července pokračuje SHOCK! Pohár 2007 Kolšovskou stovkou
Prezentace v neděli 29.července 2007 od 13 hodin
Zahájení od 14 hodin v hasičském areálu "Za hájenkou"
Kontakt: Karel Švéda 605 382 534

V Třeštině zvítězili Vráblík a Tomášková

25. července 2007 v 15:11 | kayas
Třeština - Druhý díl Hasičské stovky okresu Šumperk v Třeštině přinesl řadu skvělých výkonů a dramatických zvratů. V konkurenci mnoha závodníků se zkušenostmi z republikových šampionátů se neztratili ani hasiči ze Šumperska

Kategorii žen od samého začátku jasně kralovala Michaela Dacíková z Vlčnova. Základní část soutěže vyhrála v čase 19,09. Druhým nejlepším časem se prezentovala Bára Ludwigová z Moravského Berouna, která za vítězkou zaostala o dvě desetiny sekundy a o další půlvteřinu zpět zůstala její týmová kolegyně Eliška Nováková.
Skutečné drama ovšem přináší až vyřazovací běhy, kde kromě rychlosti rozhodují hlavně pevné nervy. A tak se stalo, že druhá a třetí nejrychlejší dívka skončily svoji cestu pavoukem už ve čtvrtfinálových bězích, kde se musely sklonit před výkony Kolšovských Veroniky Švubové a Simony Kouřilové. Vítězku základní části zase v semifinále na cílové fotobuňce přesprintovala Radka Tomášková z Dolních Studének. Ve finále se tedy nakonec utkaly Tomášková se Švubovou. Vyrovnaný závod rozhodnulo doslova raketové napojení rozdělovače Radky Tomáškové na 75.metru dráhy, po kterém jí finálová soupeřka Švubová jen zatleskala a zbytek dráhy vyklusala, aby byla v cíli první gratulantkou. Radka Tomášková zvítězila ve svém osobáku 19,77. V souboji o třetí místo napravila svoje zaváhání ze semifinále nejrychlejší dívka dne Míša Dacíková. Poražená finalistka Švubová po dvou závodech zvýšila náskok v čele průběžného hodnocení seriálu.

V mužské kategorii doslova smetl všechny soupeře Vlčnovský Jan Vráblík, který překážkovou stovku proletěl za osmnáct rovných. Vteřinu za ním zaostal matador Zděněk Hlavinka z SDH Loučany, třetí místo si v čase 19,55 vyběhal okresní přeborník Lukáš Dvořák z Rudy.
Vyřazovací boje přinesly nejvyrovnanější souboje ve čtvrtfinále, kde nejdříve Ondra Hýbl z Nového Malína skvělým osobákem 18,54 donutil suverénního Vráblíka "zařadit pětku" a hned poté Bludovský Roman Kamler vystavil stopku na cestě k medailím průběžně čtvrtému Dominiku Kočímu z Moravského Berouna. A protože byl při chuti, tak si v souboji o třetí místo smlsnul i na veteránu Hlavinkovi, který už viditelně vadnul. Samotné finále bylo skutečným zlatým hřebem programu. Vlčnovský Vráblík ozdobil soutěž časem 17,91 a jeho finálový soupeř Dvořák závod po poslední nepovedené překážce zabalil a nechal jej vychutnat triumf, protože druhým místem si upevnil vedení v SHOCK!Poháru

dorostu, ale budou zařazeni ve společné kategorii s dospělými
Pravidla provedení disciplíny dle platných pravidel požárního sportu.
Při podávání protestu je podmínkou složení částky 100,- Kč, která
v případě neoprávněného protestu propadá ve prospěch pořadatele.
Nářadí vlastní, dle pravidel požárního sportu
Systém soutěže: soutěž proběhne ve dvou kolech a nejlepších 16 soutěžících
z každé kategorie se utká vyřazovacím způsobem o celkové
umístění. Pořadatel si vyhrazuje právo změny systému soutěže
v případě velkého počtu soutěžících. ( např.: redukci startujících ve
druhém kole - jen prvních 30 závodníků po prvním pokusu )
Technické údaje :povrch dráhy tvoří tráva, soutěž bude probíhat ve dvou drahách,
měření elektronickou časomírou s velkým displayem.

10. července 2007 v 11:25 | Kayas |  Kalendář
Skvělá konkurence na startu druhého dílu hasičského SHOCK! Poháru v Kolšově se zahájení nedočkala. Přes dvojí odložení začátku a velkou snahu pořadatelů se nepodařilo dát dráhu do regulérního stavu. Na vině bylo počasí a hustý déšť, který podmáčel terén a kluzké překážky se staly nebezpečnými. Po dohodě štábu soutěže a závodníků byl ovšem vybrán náhradní termín a tím je neděle 29.července.
Změněný kalendář: 21.července - Třeština, 28.července - Kolšov, 22.září - Bludov