Kontakt: Petra Hejlová - 724 166 915 - asociaceps@email.cz

Únor 2008

Kalendář závodů pro rok 2008

19. února 2008 v 14:37 | Kayas |  Kalendář
Ahoj, fanouškové hasičských stovek.
Pro rok 2008 byl schválen kalendář závodů, který vypadá následovně:
14.6.2008 v 9:00
Okresní kolo PS
- Pouze pro členy zúčastněných družstev
13.7.2008 v 10:00
Kolšovská stovka
- pořádá SDH Kolšov
26.7.2008 v 10:00
Třeštinská stovka
- pořádá SDH Třeština
27.9.2008 v 10:00
Bludovská stovka
- pořádá SDH Bludov
Podle předběžných dohod by se mělo závodit systémem:
od 10 hod. rozběhy žen,
kolem 11 hod. vyřazovací běhy žen o umístění
od 13 hod. rozběhy mužů,
kolem 14 . hod. vyřazovací běhy mužů o umístění
Další informace budou brzy následovat

Hasičská stovka okresu Šumperk – SHOCK! Pohár 2007

19. února 2008 v 10:48 | Kayas
Hasičská stovka okresu Šumperk - SHOCK! Pohár 2007
První ročník hasičské soutěže v běhu jednotlivců na 100 metrů překážek přinesl řadu skvělých výkonů. Do seriálu čtyř závodů, kombinujících různé závodní povrchy zasáhlo celkem 134 mužů a 58 žen ( z toho 102 mužů a 45 žen z okresu Šumperk ). Na bodovaných příčkách se umístilo 54 mužů a 36 žen ( z toho 29 mužů a 26 žen z okresu Šumperk ). Podmínku minimálně dvou účastí pro započítání do celkového hodnocení seriálu splnilo 18 mužů a 21 žen ( z toho 9 mužů a 14 žen z okresu Šumperk ). Průměrná účast na každé soutěži byla 48 mužů a 22 žen. Do celkového hodnocení se závodníkům započítávaly 3 nejlepší výsledky.
Kromě první soutěže - okresního kola v PS, se ostatní běžely systémem dvou rozběhů, kde pořadí jednotlivců dalo body do SHOCK! Poháru 2007 a následně nejlepších 16 závodníků z každé kategorie postupovalo systémem vyřazovacích bojů až do finále a "malého finále", tedy rozběhu o 3. a 4. místo. Nejlepší závodníci tedy museli cestou do finále trať absolvovat celkem 6x .
Nejlepšími závodníky pro rok 2007 se stali:
1. Vráblík Jan Vlčnov ( UH ) 77 bodů
2. Dvořák Lukáš Ruda n. Mor. ( SU ) 66 bodů
3. Hlavinka Zdeněk Loučany ( OL ) 58 bodů
a
1. Ludwigová Barbora M.Beroun ( OL ) 85 bodů
2. Švubová Veronika Kolšov ( SU ) 75 bodů
3. Nováková Eliška M.Beroun ( OL ) 62 bodů
Jednotlivé závody:
  1. Okresní kolo v požárním sportu - Bludov 2.6.2007 - Povrch škvárový
Účast: 94 mužů a 32 žen:
1. Dvořák Lukáš Ruda n.Moravou 18,88
2. Hýbl Ondřej Nový Malín 18,90
3. Kamler Roman Bludov 19,08
1. Švubová Veronika Kolšov 20,96
2. Poulíková Eva Kolšov 21,62
3. Navrátilová Iveta Hrabová 22,32
  1. Třeštinská Stovka - Třeština 21.7.2007 - Povrch travnatý
Účast: 24 mužů a 19 žen:
1. Vráblík Jan Vlčnov ( UH ) 18,00
2. Hlavinka Zdeněk Loučany ( OL ) 19,19
3. Dvořák Lukáš Ruda n.Moravou 19,55
O pořadí : Finále: 1. Vráblík Jan Vlčnov 17,92
2. Dvořák Lukáš Ruda n.Mor. NP
malé finále : 3. Kamler Roman Bludov 19,76
4. Hlavinka Zdeněk Loučany NP
1. Dacíková Michaela Vlčnov ( UH ) 19,09
2. Ludwigová Barbora M.Beroun (OL ) 19,28
3. Nováková Eliška M.Beroun ( OL ) 19,70
O pořadí : Finále: 1. Tomášková Radka D.Studénky 19,77
2. Švubová Veronika Kolšov 21,41
malé finále : 3. Dacíková Michaela Vlčnov 19,26
4. Kouřilová Simona Kolšov 22,58
  1. Kolšovská Stovka - Kolšov 29.7.2007 - Povrch písčitohlinitý
Účast : 29 mužů a 16 žen
1. Mareš Jiří M.Beroun ( OL ) 16,39
2. Vráblík Jan Vlčnov ( UH ) 17,49
3. Michailidis Janis M.Beroun ( OL ) 17,52
O pořadí : Finále: 1. Mareš Jiří M. Beroun 16,42
2. Vráblík Jan Vlčnov 16,42
malé finále: 3. Michailidis Janis M.Beroun 18,38
4. Hlavinka Zdeněk Loučany 21,35
1. Ludwigová Barbora M.Beroun ( OL ) 19,02
2. Švubová Veronika Kolšov 19,32
3. Tomášková Radka D.Studénky 19,39

O pořadí: Finále: 1. Nováková Eliška M.Beroun 19,55

2. Zaoralová Markéta M.Beroun 20,34
malé finále: 3. Ludwigová Barbora M. Beroun 19,38
4. Švubová Veronika Kolšov 21,04
4 . Bludovská Stovka - Bludov 22.9.2007 - Povrch polytanový
Účast : 39 mužů a 24 žen
1. Paulíček Jakub Široký Důl ( SY ) 17,04
2. Volf Jiří Široký Důl ( SY ) 17,25
3. Vráblík Jan Vlčnov ( UH ) 17,28
O pořadí: Finále: 1. Paulíček Jakub Široký Důl 22,43
2. Volf Jiří Široký Důl NP
malé finále: 3. Vráblík Jan Vlčnov 17,43
4. Navrátil Michal Olšovec 18,21
1. Ludwigová Barbora M.Beroun ( OL ) 18,89
2. Dacíková Michaela Vlčnov ( OL ) 18,92
3. Nováková Eliška M.Beroun ( OL ) 19,69
O pořadí : Finále : 1. Dacíková Michaela Vlčnov 18,96
2. Ludwigová Barbora M.Beroun NP
malé finále: 3. Mertlová Martina Vlčnov 19,88
4. Pestlová Veronika Vlčnov 19,98
Díky hlavním sponzorům - BIG SHOCK! ENERGY DRINK, Verve Invest a.s., HATECH - Ing. Žálčík a OSH Šumperk bylo na závěr vyhodnoceno nejlepších 20 mužů a 15 žen, kteří přebrali poháry a hodnotné věcné ceny. Celkově lze říci, že 1. ročník Hasičské stovky okresu Šumperk byla akce vydařená jak po sportovní, tak po pořadatelské stránce a na základě ohlasů jednotlivých pořadatelů a závodníků má smysl v této akci pokračovat.