Kontakt: Petra Hejlová - 724 166 915 - asociaceps@email.cz

Duben 2008

Představujeme nejlepší závodníky roku 2007

25. dubna 2008 v 11:33 | Kayas
V loňském ročníku SHOCK! Poháru se nejlépe ze Šumperských závodníků umístili Veronika Švubová z Kolšova a Lukáš Dvořák z Rudy nad Moravou.
Moje celkové druhé místo je skvělé, říká Lukáš. Na začátku sezóny bych nevěřil, že skončím tak vysoko. I já jsem za druhé místo ráda, říká Veronika. Konkurence byla veliká a rozrůstala se s každým závodem. Oba se shodují na stejné věci: Jsme rádi, že se na těchto závodech objevují i závodníci z jiných okresů, protože tak máme možnost porovnat svoje výkony s nejlepšími stovkaři z republiky a tito borci jednoznačně přispívají ke kvalitě celého závodu.
Asi se shodneme, že nejlepší byla závěrečná soutěž v Bludově, kde klaplo snad všechno. Skvělý areál s polytanovou dráhou, krásné počasí i nejlepší konkurence. Nic na tom nezmění ani to, že nám oběma se tady moc nedařilo, říká Lukáš. Mě se líbilo i v Kolšově, to víš, doma je doma, i když Bludov byl opravdu super, dodává Veronika.
Kromě celkového druhého místa v SHOCK! Poháru si také z loňska cením vítězství s naším družstvem na Velké ceně v Dolních Studénkách a obhajoby přeborníka okresu s následným 5. místem na krajské soutěži v Přerově v běhu na 100m překážek, rekapituluje uplynulý rok populární "Slamák". Já si také vážím 2.místa na kraji s Kolšovským družstvem a hlavně 3. místa na mistrovství ČR v Plzni , kde jsem vypomáhala děvčatům z Moravského Berouna. Byl to opravdu super zážitek a myslím, že mi k tomu právě dopomohly výsledky v SHOCK! Poháru, doplňuje svěřenkyně trenéra Michala Chládka.
V letošním roce bych chtěl minimálně zopakovat svoje umístění i když vím, že to bude hodně složité v takovéto konkurenci, klade si cíle Dvořák. Teď už se počasí uklidnilo, tak začínám s tréninkem venku. Zkouším nové hadice a s pár úpravami si myslím, že bych měl letos konečně dát kýženou sedmnáctku. Já jsem přípravě letos moc nedala, omlouvá se předem Veronika. Snad to ale ještě doženu, hlavně potřebuji zrychlit běh po kladině, tam mám slabinu. A cíle? Ty si raději nedávám a budu to brát tak, jak to přijde.

Změny v bodování pro ročník 2008

22. dubna 2008 v 15:39 Pravidla
V letošním ročníku SHOCK! Poháru bychom chtěli vyzkoušet novinku. Jedná se o změnu systému v bodování. Nejdříve se odběhnou dvě základní kola, po kterých se sestaví pořadí závodníků. Ti na základě umístění obdrží 20 b. za 1. místo, 19 b. za druhé místo a tak dále až po 1 bod za 20. místo.
K tomu bude ještě možnost získání tzv. bonusových bodů za umístění ve vyřazovacích bězích a to 4 body za vítězství ve finále, 3 body za druhé místo, 2 body za vítězství v malém finále a 1 bod za tzv.bramborovou medaili.
Uvidíme jak se tato novinka osvědčí v praxi. Cílem je bodově zvýhodnit otevřené soutěže s postupem do vyřazovacích bojů, kde bude vlastně pro nejlepšího závodníka k mání až 24 bodů, oproti uzavřené okresní soutěži, kde se rozdá jen 20 bodů.