Kontakt: Petra Hejlová - 724 166 915 - asociaceps@email.cz

Květen 2008

Představujeme nejlepší závodníky roku 2007

26. května 2008 v 12:23 | Kayas
Na závěr představování nejlepších závodníků loňského SHOCK! Poháru se dostáváme k bronzové příčce. Tu obsadili Zdeněk Hlavinka a Eliška Nováková. Takže jak je to s vámi?
Asi jako všem se mi stovky líbily moc, nejen atmosféra, kde se všichni víceméně znají a navzájem si fandí, ale i pořadatelsky je to dobře zvládnuté, říká Eliška. Já zase oceňuji tu myšlenku vůbec něco takového uspořádat, přidává se Zdeněk. O závodech jsem se dozvěděl náhodou a nakonec jsem byl rád, že jsem se jich mohl účastnit. V našem okolí takovéto závody chyběly. Samozřejmě všude je co zlepšovat a nechci aby to vyznělo jako kritika, protože vím kolik práce a úsilí to stojí. Jsou to jen mušky - například chybějící startovní bloky v Třeštině, nebo mírně vratké či mírně křivé kladiny, dodává ostřílený harcovník z Loučan. Oba se také shodneme na tom, že by se do poháru nemělo počítat Šumperské okresní kolo v PS, nebo závodníkům bojujícím o body v SHOCK! Poháru umožnit start v tomto závodě, dodává závodnice z Moravského Berouna.
Moje letošní třetí místo je pro mě velkým úspěchem, protože s požárním sportem jsem začala nedávno, takže si toho umístění velice cením, usmívá se věkem ještě dorostenka. Také já jsem velice spokojený, protože jsem před sezónou absolvoval operaci kolena a pak po dvou měsících klidu a malém rozcvičení takovýto úspěch, mne si ruce Zdeněk.
Co se týká závodů, tak asi nejlepší to díky super povrchu bylo v Bludově, pochvalují si oba. Zato na závod v Třeštině by jsme raději zapomenuli. Já jsem tam skončila už ve čtvrtfinále, kvůli vypadlé proudnici z opasku, loví v paměti Eliška, Zato já jsem zase byl se silami úplně na dně a poslední dva finálové běhy to byl z mé strany spíš boj o přežití, vybavuje si Zdeněk.
Celkově se dá říci, že loňská sezóna byla vynikající a završená 3. místem na MČR a nemyslím, že by mě nějaký výsledek vyloženě zklamal, shrnuje závodnice z Moravského Berouna. Ani já nemůžu mluvit o nějakém zklamání, přizvukuje Lučanský matador. Po těch letech závodění mě již jen tak nějaký neúspěch nerozhodí a běhám už spíš jen tak sobě pro radost. Letos jsem si zaběhl osobák, skončil třetí v SHOCK! Poháru a pomohl Moravskému Berounu na MČR, tak jaképak zklamání?
Letos, pokud zdraví dovolí, tak se zase určitě ukážu a pokud to svoje bláznění ve zdraví přežiju, tak bych se rád ještě jednou ukázal na mistrovství, obzvlášť když letos má být v nedalekém Přerově, uzavírá sympaťák z Hané. Já bych si letos ráda ještě trošku zlepšila osobáček a když se s holkama znovu dostaneme na mistrovství a zopakujeme bednu, tak budu úplně spokojená, sní na závěr našeho povídání dlouhonohá blondýnka.