Kontakt: Petra Hejlová - 724 166 915 - asociaceps@email.cz

Říjen 2008

Celkové pořadí SHOCK! Poháru 2008

7. října 2008 v 13:19 | Kayas |  Výsledky
Do celkového pořadí poháru byli zařazeni všichni závodníci, kteří se zúčastnili alespoň dvou závodů.

Bludovskou stovku ozdobili reprezentanti

1. října 2008 v 9:27 | Kayas
Bludov - Závěr SHOCK! Poháru 2008 na hasičské dráze v Bludově přinesl spoustu dramatických soubojů. Zejména v kategorii mužů bylo ještě stále "o co hrát", protože naději na celkové vítězství si dělali ještě tři borci.
Dopolední souboje patřily ženám. V základních rozbězích se nejvíc dařilo dvojnásobné dorostenecké mistryni republiky Magdě Krayzlové z Těškovic ( OP ). Ta časem 18,05 udržela za zády Pavlu Švábovou ( 18,36 ) z Moravského Berouna ( OL ) a další členku repretýmu Andreu Hrouzkovou ( 18,57 ). Devátým místem si celkové vítězství v seriálu pojistila Kolšovská Veronika Švubová ( 19,57 ).
Nejlepší šestnáctka závodnic se poté kvalifikovala do vyřazovacího play off. Největším překvapením se zde stala Vlčnovjanka Marie Ondrůšková. Ta každým během zrychlovala a z pavouka vymazávala jednu soupeřku za druhou. Zastavila se až na nejvyšším stupínku, když ve finále porazila Andreu Hrouzkovou ve svém novém osobním rekordu 18,45. V malém finále si pro bronz doběhla Pavla Švábová, před Magdou Krayzlovou.
V kategorii mužů si průběžný lídr tabulky Václav Novotný dovezl kromě nářadí i silnou virózu a tak přes všechno sebezapření byl nakonec rád za osmé místo a čas 17,53. Tím se otevřela šance pro průběžně druhého Jakuba Paulíčka. Novopečený držitel reprezentačního trika se tak proměnil v šelmu, cítící poraněnou kořist a zabral naplno. Základní kolo vyhrál v novém osobáku ( 16,48 ). Pro druhé místo si doběhl Josef Slaný z Hněvošic ( 17,02 ) a třetí skončil Vladimír Záhrobský z Horního Hradiště ( 17,09 ). Ve vyřazovacích bězích vypadnul hned v osmifinále Vláďa Záhrobský a jeho přemožitel Vojta Vavrečka se nakonec zastavil až na bedně, když v souboji o bronz proletěl cílem o dvě setiny dřív než Michálkovický Ondra Stankovič. Zlatým hřebem dne bylo finále. Nervydrásající souboj a studování výsledkové časomíry ukončil až červený praporek v ruce rozhodčího u rozdělovače. Zklamání se dalo číst ve tváři Josefa Slaného - vítězem byl kdo jiný než řádně nažhavený Kuba Paulíček, kterému bonusové 4 body přinesly i celkové vítězství v SHOCK! Poháru 2008.