Kontakt: Petra Hejlová - 724 166 915 - asociaceps@email.cz

Únor 2009

Naposledy představujeme nejlepší závodníky SHOCK!Poháru 2008

13. února 2009 v 20:35 | Kayas
Náš miniseriál uzavíráme představením zlatých medailistů. V kategorii žen si letos polepšila o jeden stupínek Veronika Švubová a mezi muži zvítězil Jakub Paulíček.

"Loňský ročník byl takový seznamovací. Nikdo pořádně nevěděl co z toho vůbec bude, nicméně ještě před skončením prvního ročníku se dost jasně ukázalo, že tato soutěž má budoucnost. No a letošní ročník to jen potvrdil. Účast byla vysoká a hlavně kvalitní." Těmito slovy srovnává proběhlé ročníky Kolšovská závodnice. Podobně situaci vidí i Jakub, přes svůj nízký věk, už velice ostřílený závodník:"Jelikož jsem v loňském roce závodil pouze v Bludově, tak zase tolik posuzovat nemohu, ale myslím že hlavní změnou byla konkurence, a to ať už závodníků ze Šumperského okresu, kteří zřejmě díky zavedení Shock! Poháru získali mnohem větší motivaci a tím pádem předváděli kvalitnější výkony, tak i díky přílivu závodníků "přespolních" kteří přijeli vyzkoušet něco nového a neobehraného."A jak hodnotí Kuba celou sezónu? "Se svým umístěním nemohu být nespokojen, ačkoli je škoda že Venca (Novotný-pozn.red.) v Bludově odstoupil kvůli zdravotním problémům, mohli jsme se o to utkat na trati. Určitě bych si výsledku v Bludově cenil více kdybych Vencu porazil, ale nedá se nic dělat i takový ten sport je a stává se že někdy rozhodují věci, které s ním nesouvisí. Vítězství v Shock! Poháru bych srovnal s letošním Českým Pohárem, kde jsem skončil na 5. místě. Průběh obou seriálů byl pro mě vcelku podobný. V obou jsem jeden závod totálně pokazil a v obou jsem před posledním závodem mohl ještě reálně pomýšet na "bednu" ale na ČP v Borovanech mi štěstí nepřálo. V Bludově to bylo podobné, ale bylo to přesně naopak. Zadařilo se mi a běhalo se mi tady snad nejlíp z celé sezony a po tomto závodě se misky vah s Českým pohárem tak nějak vyrovnaly ."


Veronika je na tom podobně:" No musím být spokojená, protože jsem seriál vyhrála, ale přiznám se, že výsledky tomu moc neodpovídaly. Alespoň ne tomu, jak bych si to představovala. Samozřejmě si vítězství vážím. Český pohár jsme nejezdili a s týmem jsme postoupili na krajské kolo do Olomouce (3.místo). Na MČR do Přerova jsem ale měla možnost se podívat, a to díky družstvu Mor. Berouna, které mě stejně jako loni povolalo jako posilu ženského družstva. Z tohoto závodu mám asi tak nejlepší pocit, můj čas 19,17 se družstvu zapsal, a i když to v rámci republiky neznamená skoro nic, tak mně udělal velkou radost."
Blíží se březen a nová sezóna pomalu klepe na dveře. Jak se připravujete? "Jelikož studuju PDF UHK se zaměřením tělesná výchova, tak mi opravdu pohyb nechybí, ačkoli teď v zimě a kolem vánoc to bylo horší. Spíš teď preferuju zimní sporty jako bruslení, sjezdovky a běžky. Ale od února už je třeba opět začít naplno. A plány??? Radši si nic neplánuju protože když by to nevyšlo, tak bych byl zklamán. Ale vyhrát 3x za sebou v Bludově…….by se mi líbilo ," usmívá se Kuba. Veronika mu přizvukuje: "Snad je to se mnou trochu lepší než loni. Před zkouškovým obdobím jsem chodila na halu běhat a taky do posilovny. Teď jen čekám až mi ty nervy skončí a budu to moct zase trochu rozjet "

Představujeme nejlepší závodníky SHOCK! Poháru 2008

5. února 2009 v 8:42 | Kayas
V našem miniseriálu o nejlepších závodnících loňského SHOCK! Poháru si tentokrát představíme stříbrné medailisty. Jak Lucka Štusková, tak i Vašek Novotný absolvovali seriál stovkařských závodů na Šumpersku poprvé a hned z toho byla stříbrná příčka. "Na závody SHOCK! Poháru jsme vyráželi s dobrou partou a všechny soutěže jsme si hezky užívali", vzpomíná adept reprezentačního trika mezi profíky." Druhej flek je dobrej. Mohlo to být lepší, ale i horší. Škoda jen, že poslední závod jsem kvůli nemoci šel jen silou vůle". Také Lucka je se svým umístěním spokojená:" Bylo to pro mě opravdu nečekané. Na tyhle soutěže jsem nejela s cílem zvítězit, ale nabrat nové zkušenosti a parádně si zasoutěžit".

"Letos jsem se bohužel nedostala mezi dorostenkami na republiku, takže umístění v SHOCK! Poháru bylo pro mě největším úspěchem", hodnotí sympaťačka z Veselé na Vsetínsku. To "Venca" má za sebou velice úspěšný rok." S družstvem Deštného v Orl.horách jsme si dovezli z Přerovského mistrovství republiky kompletní sbírku medailí. Vyhráli jsme útok, třetí jsme byli ve štafetě a celkově to dalo stříbrné medaile," chlubí se. " Jinak já osobně ještě hodně vysoko řadím 9.místo na MČR Profi v Pardubicích, 1. místo na Dědkově memoriálu v Brně (100m) a 5.místo na Českém poháru v Trutnově."

"Připravuju se tak, jak mi volný čas a zdraví dovolí. To zdraví teď trochu
pokulhává, ale snad se to zlepší a do jara něco natrénuju. Plány…zaměřit se především na věž a dosáhnout alespoň takových výsledků jako loni. Taky bych se chtěl dostat do nominace v PS na olympiádu CTIF v Ostravě, postoupit s SDH do Ústí na MČR a hlavně nezranit se",
uzavírá Václav. Svůj optimismus brzdí Lucie:" Já teď moc nemám podmínky k tomu abych mohla trénovat takže se na to vrhnu hned jak roztaje sníh. Můj plán na rok 2009 je zúčastnit se co nejvíce soutěží a zlepšovat své výkony. Taky bych letos měla mít poslední možnost pokusit se o účast na republice dorostu."