Kontakt: Petra Hejlová - 724 166 915 - asociaceps@email.cz

Září 2009

Závěrečný závod je za dveřmi

9. září 2009 v 15:31 | Kayas
Blíží se závěrečný závod SHOCK! Poháru 2009, tak si pojďme trochu připomenout o co se vlastně ještě hraje. Závěrečný závod proběhne v sobotu 26.září v Kolšově a po jeho skončení je připravena AFTERPARTY spojená s celkovým vyhodnocením ročníku. Letošní pozdní termín má pro Kolšovské jedno pro a jedno proti. Na jedné straně je tady určitá nervozita z počasí na konci září, na druhé straně se jedná o poslední stovkařský závod letošní sezóny a po mistrovství republiky a skončení ČP se možná ještě nebude chtít řadě závodníků zout tretry a uložit je k zimnímu spánku.

V kategorii žen si během dvou účastí vybudovala asi už rozhodující náskok Magda Krayzlová. Ta vede i klasifikaci dorostenek a zdá se, že pokud se závěrečného závodu zúčastní, tak jen nehorázná smůla by mohla zastavit její cestu na vrchol. V souboji o druhé místo mají nejlepší výchozí pozici Veronika Švubová a Andrea Frgálová. Pro Švubovou hovoří domácí prostředí, Otaslavická závodnice zase má v závěru sezóny skvělou formu. Své poslední slovo ještě určitě neřekly další dvě kolšovské závodnice Tomášková s Kouřilovou a zejména zezadu útočící Vlaďka Kalná. Nesmíme zapomenout na sestry Špačkovy z Hrabové na 7.a 10. místě a také na mladší ze sester Švubových. Konec první a začátek druhé desítky je v rukou reprezentantek Tomandlové, Švaříčkové a Hrouzkové, které ovšem své body nasbíraly v jednom závodě a nesplňují tak zatím podmínku účasti alespoň v polovině závodů.

V kategorii mužů je díky tomuto pravidlu situace ještě zamotanější. Z první dvanáctky nemá dvě účasti ještě šest borců, takže nad umístěním v první desítce může teoreticky přemýšlet i dvacet závodníků. Nejlepší výchozí pozici mají závodníci z Ostravska. Na vedoucího Jakuba Arvaie ztrácí dvojice Vavrečka - Havlík pět bodů. Bez šancí není ani stále se lepšící Vaculín, své si určitě ještě řekne šumperská jednička Ondra Hýbl. Následuje plejáda závodníků s jednou účastí, z nichž nejpravděpodobnější je účast Jakuba Paulíčka. Pokud se závodu zúčastní, dá se očekávat jeho velký útok na "bednu", na kterou v současné době ztrácí 12 bodů…