Kontakt: Petra Hejlová - 724 166 915 - asociaceps@email.cz

Srpen 2014

Moravské hasičské stovky jdou do finiše

26. srpna 2014 v 15:11 | Kayas
Před posledním závodem letošního ročníku MHS pojďme zrekapitulovat dění v jednotlivých kategoriích.

Mezi muži je již jasné, že vítězem se bez ohledu na výsledek posledního závodu stane Lukáš Kroupa, který jako jediný bodoval ve všech závodech a v každém z nich se dostal do první desítky. V boji o další medailové pozice je tandem slovenských závodníků Belko a Zavadzan, společně s dvojicí Hanulík-Brodacký. Zajímavý bude také ještě souboj o umístění v elitní patnáctce, které zaručuje pozvánku na slavnostní vyhodnocení.


V ženách se na první příčku po Bludově vyhoupnula stříbrná juniorka z letošního MS ve Svitavách - Petra Chovancová. Před závěrečným závodem si vybudovala slibný šestibodový náskok. Zdá se, že jasno je zde i mezi vyvolenou patnáctkou. Leona Vašíčková se bude v posledním závodě snažit uhájit šestibodový náskok na své pronásledovatelky.


Starším dorostencům letos jednoznačně vládne Daniel Klvaňa. Tři ze čtyř závodů vyhrál a na čele už jej nikdo nemůže ohrozit. Jedenadvacáté místo v Bludově stálo pád ze stupňů vítězů Adama Bartoně a místo něj se na druhé místo vyšvihnul Michal Lejska, který společně s Radimem Blizňákem jediní dokáží konkurovat letošnímu suverénovi z Oznice.


V kategorii starších dorostenek letos nejvyrovnanější výkony předvádí Barbora Staňková a vítězství by jí už nemělo uniknout. Na téměř domácí dráze v Provodovicích jí bude stačit získat jediný bodík v případě, že by její největší konkurentka Sandra Červinková zvítězila. O třetí místo se ještě jistě popere Dominika Klvaňová a je otázkou, nakolik jí to ztíží její soupeřky.


O vítězství mezi mladšími dorostenci se ještě může teoreticky poprat čtveřice závodníků. Nejblíže k němu má Oznický Lukáš Gerža. Tři starty proměnil ve tři vítězství Tomáš Drahorád a jen neúčast v Moravském Berouně jej odsouvá až na čtvrté místo pořadí. Pokud ovšem dorazí na poslední závod, pravděpodobně jeden z dvojice Weidinger-Pekr zůstane bez medaile.Mezi mladšími dorostenkami zatím vede Karolina Becková, ale na záda jí dýchá hned čtveřice závodnic s reprezentačními zkušenostmi.


Bludovskou stovku ovlivnila průtrž mračen

26. srpna 2014 v 15:05 | Kayas
Tradičně perfektně připravenou Bludovskou stovku ovlivnila průtrž mračen, která se nad areálem přehnala. Závod mužů tak muselbýt nejdříve přerušen a posléze úplně zastaven. Výsledky této kategorie se nakonec vyhlásily na základě dokončeného prvního kola.


Průběžné pořadí po třech závodech

21. srpna 2014 v 19:40 | Kayas
Co mají společného jména Kamila Krejčí, Daniel Klvaňa, Barbora Staňková,
Lukáš Gerža, Tereza Kulštejnová a Lukáš Kroupa?

Koukněte se do průběžné tabulky před závodem v Bludově a uvidítePohár nabral raketové tempo, o víkendu proběhly dva závody

21. srpna 2014 v 11:24 | Kayas |  Výsledky
O víkendu proběhly další dva závody Moravských hasičských stovek. V sobotu se rozdávaly body v Moravském berouně, v neděli závodníky přivítal Pěnčín u Prostějova.


Výsledky najdete v odkazech:

Moravský Beroun:


Pěnčín:Pohár má na pilno - o víkendu nás čeká dvojkolo

11. srpna 2014 v 9:50 | Kayas |  Kalendář
O víkendu se chystá dvojkolo oblíbeneho stovkařského klání. Tím se letošní ročník sprinterským tempem překlopí do druhé poloviny. Pořadatelství se ujali hasiči z Moravského Berouna a Pěnčína u Prostějova.

Pro závodníky, kteří by hodlali zvládnout oba závody a chtějí snížit cestovní náklady, pořadatelé z Pěnčína umožňují přespání ve stanech přímo ve sportovním areálu (v případě nepříznivého počasí možno využít tělocvičnu).Přihlašování je opět spuštěno na serveru www.stovky.cz v sekci Ostatní stovkařské závody

Výsledky třeštinské stovky

11. srpna 2014 v 9:00 | Láďa
Výsledky Třeštinské stovky 2014 najdete zde: